• Nr. 1 Emerce Top 100 (2010)Traffic Builders is uitgeroepen tot het beste zoekmachinemarketingbureau van Nederland op basis van expertise, betrouwbaarheid, prijs-kwaliteitverhouding en flexibiliteit.

    Emerce 100 2010, op basis van onafhankelijk onderzoek door Multiscope
    nr. 1 Zoekmachinemarketingbureau, Emerce 100
Kennisbank
Diensten
Nieuwe uitdaging nodig?
Home Kennisbank Nieuws Google koopt advertentiebedrijf DoubleClick

Google koopt advertentiebedrijf DoubleClick

maandag, 16 april 2007

Google heeft definitief het Amerikaanse advertentiebedrijf DoubleClick overgenomen. Google betaalt hier 3,1 miljard dollar voor, omgerekend circa 2,3 miljard euro. DoubleClick was de laatste tijd erg gewild, met deze overname troeft Google namelijjk haar concurrenten Microsoft, AOL en Yahoo! af. De advertentie-activiteiten van Google worden door de overname van DoubleClick nog uitgebreider.

DoubleClick
Google had op advertentieniveau al AdSense en AdWords. Nu komt daar dus ook DoubleClick bij. Het is nu de grootste speler op de advertentiemarkt van het internet. DoubleClick is gespecialiseerd in grafische advertenties (beeldadvertenties) op het internet. Het belangrijkste product dat Google hiermee in handen heeft is DART. Met DART kunnen adverteerders en webmasters zelf ingrijpen in de banners die op hun site worden geplaatst en deze in een context plaatsen.
Het is nu afwachten wat de concurrentie gaat doen om Google enigszins tegenstand te bieden.