Overture Services gaat exclusief de zoektechnologie verzorgen voor een aantal sites van CNN News. Het gaat om paid-for-placement technologie.
De zoekmachines van Overture, die werkt met betaalde zoekresultaten, zullen worden geplaatst op CNN.com, CNNMoney.com en sportsite CNNSI.com. De eerste vijf resultaten die een zoekopdracht op deze sites oplevert, zullen gesponsord zijn. Genoemde sites trekken maandelijks naar eigen zeggen 29 miljoen unieke bezoekers. De overeenkomst geldt niet voor de overige negen sites van het CNN Web-network, waaronder zijn acht internationale sites.
Overture spreekt in een reactie van "een grote overwinning op Google". Het bedrijf, - dat onder meer MSN en Yahoo als partner heeft - is gespecialiseerd in paid-for-placement technologie. Maar het afgelopen jaar is Google begonnen aan een opmars in de paid-listings-markt. Het kaapte in februari Overtures klant EarthLink weg en sloot enkele maanden later een deal met AOL, dat overigens een zusterbedrijf van CNN is. Kort daarop ging ook Ask Jeeves in zee met Google.
Toch is Overture nog steeds marktleider op het gebied van betaalde zoekresultaten. Het richt zich momenteel op de 60 tot 65 procent van de zoekopdrachten waarbij de resultaten nog niet betaald zijn, onder meer op nieuws- en informatiesites. Adverteerders betalen momenteel gemiddeld 34 dollarcent per klik om hoog in de zoekresultaten van Overture voor te komen. Dat was in 2001 nog 21 dollarcent.